איך להתאים תכשיטים לשעון

שעוני יד ידועים כבר שנים רבות כסמל סטטוס, וכתכשיט מקורי וייחודי. כיום בעידן בו הטלפון החכם נמצא בהישג יד, וכולם מצוידים בשעון אישי בנייד, דווקא השעונים המעוצבים והיוקרתיים חזרו לאופנה והפכו לסוג מתוחכם של תכשיט. חשוב לציין כי עדיין רבים עונדים שעונים, זהו פריט שימושי ונוח, אך חשוב לדאוג גם להתאמת השעון לבגדים, לאקססוריז, להופעה הכללית וכמובן לשאר התכשיטים.

אם אתם רוצים לרכוש שעון חדש או יש לכם אוסף שעונים ואתם מעוניינים לדעת כיצד להתאים בין השעון לתכשיטים שאתם עונדים, הכנו עבורכם כתבה עם טיפים והמלצות.

התאמת סוג השעון לצורך הספציפי

כיום יש בשוק מגוון רחב של דגמי שעוני יד. הדבר הראשון בו נתחשב יהיה הזמן והמקום בו נשתמש בשעון – האם תשתמשו בו ביום יום? האם אתם רוכשים את השעון לאירוע חשוב ויוקרתי? כמובן שמומלץ לכל אחד ואחת להחזיק מספר שעונים בבית, למשל שעוני יוקרה המתאימים לאירועים מיוחדים ולעבודה במשרד, שעוני אופנה ליומיום בהתאמה לסגנון הלבוש שלכם ועוד.

לכל שעון, בדיוק כמו תכשיטים, יש אמירה אישית וייחודית, אך כדי ליהנות ממראה מטופח ומהופעה מרשימה ועדכנית, חשוב לשלב נכון בין השעון, לתכשיטים, לבגדים, לאקססוריז ולתסרוקת.

אגב, לאימהות לילדים קטנים רצוי לבחור שעונים עמידים למים, עדיף לבחור דגם איכותי עם תאורה נעימה כדי לצפות בשעה גם אם החדר חשוך, וכך לא מפריעים לתינוק להירדם והאור אינו מפריע לשאר בני המשפחה. לאירועים חברתיים מומלץ בדרך כלל לבחור שעון בעיצוב עדין ואלגנטי יותר, מי שמקפיד על אימון גופני ואורח חיים בריא ונכון, יכול לבחור שעון עם רצועה נוחה ונגד הזעה, כאשר לחובבי הריצה כדאי לבחור שעונים בעלי תצוגה דיגיטלית עם פונקציות מתקדמות כגון שעון עצר. לאחר שבחרתם את סוג ודגם השעון קל יותר לבחור את התכשיטים, ובאופן ספציפי טבעת יהלום מרשימה ונוצצת המתאימה לעיצוב השעון, בעיקר אם עונדים את השעון על אותה יד עליה עונדים גם את הטבעת.

קניית שעון ותכשיטים בהתאמה למגבלות התקציב שלכם

לפני שאתם יוצאים לקנות שעון ותכשיטים לאירוע מסוים, חשוב להגדיר תקציב. ניתן למצוא שעונים פשוטים במראה אופנתי שמחירם כמה עשרות עד מאות שקלים, בעוד המחיר של שעוני יוקרה  מתחיל בכמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי ש"ח. עליכם לזכור כי השעון חייב להתאים למגוון תכשיטים בעיצובים מקוריים וייחודיים, ואת השעון רוכשים לתקופה ארוכה ולא לשימוש חד פעמי.

ניתן לקנות תכשיטי יהלומים המתאימים לתלבושת או אירוע ספציפי, גם המחיר של תכשיטים מושפע מפרמטרים כמו איכות, מותג, סוג המתכת (זהב, כסף, טיטאניום), רצועה ועוד, כמו כן ניתן לרכוש שעון יוקרתי בשיבוץ יהלומים שמחירים בדרך כלל גבוה. לרוב, המחיר של השעון מעיד על איכות גבוהה, זהו שעון איכותי המחזיק שנים ארוכות.

קניית התכשיטים והשעון בהתאמה לסגנון החיים

השעון והתכשיטים צריכים להיות מתאימים זה לזה, אך גם לבגדים ולהופעה הכללית. לכל אדם יש סגנון שונה בלבוש, לכן מי שאוהב את המראה הקלאסי יכול לרכוש שעון בעיצוב קלאסי וייחודי, כך הוא גם יבחר את התכשיטים שלו, והוא יכול להפגין מראה אלגנטי ומרשים המעיד על טעמו האישי ועל סגנון חייו.

מי שמעדיף סגנון מודרני יכול לבחור טבעת יהלומים עדינה, למשל טבעת סוליטר המשובצת היהלום מרכזי נוצץ ואיכותי, ולהתאים שעון בסגנון מודרני ועכשווי, עם תצוגה דיגיטלית או מחוגים. אגב, למראה מתוחכם ניתן לבחור תכשיט יוקרתי עם יהלום מלוטש ושעון יוקרה או שעון חכם ממותג מוכר.

התאמת התכשיטים לרצועת השעון

רצועת השעון עשויה לרוב ממתכות שונות בצורה של צמיד קלוע או רצועה אחת, יש גם רצועות מעור, מפלסטיק ומחומרים אחרים. החומרים מהם מורכבת הרצועה משתנים משעון לשעון, לפי האסתטיקה והצורך- רצועות עור, מתכות יוקרתיות שונות (זהב וכסף), או חומרים סינטטיים שונים. חשוב להתאים את התכשיטים גם למראה רצועת השעון ולא רק לעיצוב הכללי של גוף השעון.