מה גורם לגברים להשקיע בשעוני יוקרה

אם חושבים על זה לרגע, הרי שהשעון הוא מכשיר, או תכשיט אם תרצו, שכל מטרתו היא לשקף בפניכם מהי השעה בכל רגע נתון. במילים אחרות, אפשר לומר כי השעון משרת תכלית פונקציונאלית בלבד. עם זאת, כיום יותר ויותר גברים בוחרים לענוד שעון יוקרה או שעון אופנה המגלם בתוכו הרבה יותר. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד מהם היתרונות של שעונים אלו, ומה גורם לגברים להשקיע כל כך בשעון שהם עונדים בכל בוקר מחדש?

 

העיצוב: קלאסי, יוקרתי וברמות הגימור הגבוהות ביותר

כבר זמן רב שהשעון אינו משרת תכלית פרקטית בלבד, אלא שגם יש לו תרומה עיצובית רבה. כשם שגברים רבים מקפידים על המלתחה שהם לובשים – החל מהחולצה המכופתרת ועד המכנס המחוייט, כך ישנו דגש רב גם לשעון שהם עונדים. השעונים היוקרתיים מעוצבים בקווים קלאסים אך עם זאת מודרנים, רמות הגימור שלהם הן הגבוהות ביותר וזאת עוד מבלי שדובר על התכונה המאפיינת אותם יותר מכל: דיוק.

 

השעון היוקרתי כסמל סטטוס

שעונים נקשרים מיידית עם סטטוס. זאת הסיבה בין היתר שהמון פעמים משווקים שעונים מסויימים כשעונים המתאימים לנערים, לחיילים, לסטודנטים או לאנשי עסקים. שעון יוקרתי מתכתב באופן ישיר עם הסטטוס של אדם, כך שהמון גברים מראש בוחרים לענוד שעון יוקרתי בכדי למתג את עצמם בקבוצה חברתית מסוימת. כך לדוגמא, במידה ואתם אנשי עסקים הפוגשים אנשי מפתח במסגרת עבודתכם, יהיה נכון מאד לענוד שעון יוקרתי. הרושם שתשאירו מושפע גם מהשעון שאתם עונדים, כאשר הוא מציג אתכם כחזקים, מבוססים, רציניים וכאלו המחזיקים בהישגים עסקיים מרשימים.

 

עמידות יוצאת דופן שאין לשעונים אחרים

רבים רואים בהשקעה שלהם בשעון היוקרה כשהשקעה לטווח הארוך, ובצדק. בהשוואה לשעונים אחרים שאינם ממותגים כשעוני יוקרה, שעונים אלו מאופיינים בעמידות רבה, כך שההשקעה שלכם היא אכן השקעה לשנים. העמידות באה לידי ביטוי בין היתר עם עמידות למים ועמידות בפני זעזועים שונים. שעוני היוקרה המון פעמים נרכשים כמתנה, כמו באירועי אירוסין כאשר משפחתה של הכלה מעניקה מתנה לחתן, אך המון פעמים גם הגברים בוחרים לרכוש לעצמם שעון שמלווה אותם לשנים רבות.

 

ההשקעה בשעון דומה להשקעה בטבעת האירוסין

ניתן למצוא קווי דמיון רבים בין ההשקעה שבשעון היוקרה ובין ההשקעה שבטבעת האירוסין. אין גבר שהיה רוצה לרכוש טבעת המשובצת ביהלום המאופיין ברמות נמוכות של צבע וניקיון, אלא שהחיפוש הוא תמיד אחר הטוב ביותר. טבעות אירוסין מוצעות בטווחים שונים של מחירים, אך עדיין מרבית הגברים רוצים להשקיע בתכשיט הנצחי שמסמל אהבה, כנות ונאמנות. השקעה בטבעת איכותית, ממש כמו ההשקעה בשעון איכותי, היא השקעה לטווח הארוך! הטבעת היא לא רק תכשיט סימבולי, אלא שהיא גם תכשיט עיצובי המבוסס על זהב צהוב או לבן, יהלום בחיתוך נבחר וקו עיצובי שלט – מקלאסי, דרך וינטאז' ועד מודרני.