שעון המתנה המושלמת- למי ומתי?

הוא איתנו כבר שנים ארוכות וכובש את פרק היד השמאלי שלנו ללא כל עוררין – מיום המצאת שעון היד ועד ימינו אנו, מקולקציית תחילת המאה ה- 20 ועד להצגת קולקציה 2018, שעון יד הוא אחד הפריטים האלמנטריים והעיצוביים היפים ביותר שיש. על אף שעידן הסלולרי והסמאטרפונים דחק אותו במקצת לפינה – שעון עדיין נחשב למתנה המושלמת. אם אתם מחפשים מתנה לגבר או מתנה לאישה, מתנה לחברה או מתנה לאמא – הנה כמה סוגי שעונים שתוכלו להתרשם מהם בדרך לבחירת מתנה מושלמת שתשמח כל לב.

השאלה הראשונה: למי המתנה?

שעון לגבר שונה מעיצוב שעון לאישה, כשם ששעון לילדה קטנה יהיה שונה משעון לאדם מבוגר. בטרם תבחרו את השעון המתאים ביותר, וודאו כי אתם מבינים כי יש עיצובים שונים לשעונים בהתאם לחלוקה המגדרית הבסיסית. נכון שאפשר 'להתפרע' ולשחק עם העיצובים השונים – אך חשוב להבין, ראשית, למי המתנה, גם ברמה הפונקציונלית. כך למשל, אם אתם בוחרים לרכוש שעון מתנה ליולדת, חשוב לחשוב על אורח החיים הנגזר מכך עבור האישה ולהתאים אותו לשעון. עדיף לבחור שעון עמיד במים המאיר בתאורה רכה המאפשרת לבדוק מה השעה מבלי להעיר את התינוק. בדומה לכך, אם מדובר במתנה לאדם העוסק בספורט, העדיפו קניית שעון בעיצוב ספורטיבי עם פונקציות מותאמות – שעון דיגיטלי, עם סטופר ועוד.

השאלה השניה: מה התקציב שלנו?

אין ספק ששאלת התקציב גם היא משמעותית בבחירת השעון. השעונים הנמכרים ברשתות השונות עשויים לנוע מ – 100 שקלים ועד עשרות אלפי שקלים (ואפילו מליונים…) – הכל תלוי בסוג השעון, המותג אליו הוא משתייך, הפונקציות שהוא מאפשר, סוג החומר ממנו עשוי ועוד. אם אתם רוצים מתנה שתשמש לאורך שנים ארוכות ותהיה יעילה ואיכותית – אל תתפשרו על האיכות. נסו להשוות מחירים ולהבין מה אתם מקבלים בתמורה להשקעה ובחרו את האפשרות הטובה ביותר עבורכם, שתאגד את התקציב עם האיכות הגבוהה ביותר.

השאלה השלישית: אנלוגי או דיגיטלי?

כשם שהשעון מיועד לאנשים שונים, כך גם הפונקציות שבו מותאמות לסוגים שונים של אנשים. באופן זה, תוכלו למצוא שעונים אנלוגיים – המראים את השעה בעזרת שלושה מחוגים (דקות, שניות ושעות) ושעונים דיגיטליים – המציגים את השעה בעזרת ספרות דיגיטליות. נסו לחשוב, גם כאן, על מי שמקבל את המתנה ולנסות להבין מה הוא יעדיף יותר. ככלל ניתן לומר שאנשים מבוגרים יעדיפו ספרות בולטות וגדולות יותר, ואם מדובר במתנה לילד או ילדה קטנים – אזי מוטב לרכוש שעון דיגיטלי, שלא יצריך מהם את הכרת השעון ומחוגיו. בנוסף, שימו לב שבגזרת השעונים האנלוגים תוכלו למצוא שעונים המציגים את הספרות על השעון, לעומת אחרים המתהדרים בספרות רומיות או אפילו בנקודות במקום מספרים – הכל תלוי בסגנון העיצובי החביב על מקבל המתנה.

כדי לקלוע ולרכוש מתנה מושלמת – חשוב לנסות להבין מה עומד לפנינו ומה מוצע לנו, אך לא פחות חשוב – למי אנו רוכשים את  המתנה. בהצלחה!